OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

 

 

                       

 

 

 

 

 

Show WWE RAW je profesionálny televízny wrestlingový program, ktorý produkuje World Wrestling Entertainment (WWE). RAW je v súčastnej dobe vysielaný v pondekové noci. Show Raw je momentálne najúspešnejšia show WWE.. RAW je aktuálne vysielaná na týchto TV staniciach. 

 

TV Stanice:

 

USA Network (and on tape delay Wednesdays on mun2, and Sundays on Telemundo (in Spanish) in the United States, and in the United Kingdom and Republic of Ireland on Sky Sports 3. It also currently broadcasts on tape delay in Canada on The Score and Global Quebec, in Australia on FOX8, in Portugal on SIC Radical,in Italy on Sky Italia in Finland on MTV3 MAX in Malaysia on Astro Super Sport, in New Zealand on The Box, in Greece on Supersport 3, in India and Pakistan on Ten Sports, in the Philippines on Jack TV and ABC, in Chile on Chilevisión, in Mexico on 52MX, in Bulgaria on GTV, in Panama on RPC Canal 4, in Peru on ATV, in Saudi Arabia and Middle east on ART SPORT, in Romania on TV Sport, in Serbia on FOX Televizija, in South Korea on XTM, in Spain on Cuatro, in France on NT1 and RTL9, in Brazil on SBT, in Argentina on Canal 9 (Argentina) and on AFN Xtra. Raw is also currently being aired on Etv in South Africa. It airs on Canal VTV in El Salvador and on Premiere in Germany and in Honduras on Canal 5.
 

 

 

História RAWU :

 

Show sa začala vysielať 11.1.1993 na USA Network pod názvom WWF Monday Night RAW. Nebola to ale show akú vidievame dnes, konala sa v omnoho menších priestoroch pre menej divákov a trvala jednú hodinu. Po prvý krát sa Raw konal vo veľkých priestoroch v roku 1994. Vtedy pre WWF (WWE) bola show RAW veľkou finančnou záťažou. Na jeden týždeň sa show konala naživo a na další týžden sa natáčala. V roku 1997 sa show premenovala na show WWF RAW is WAR. Show síce nemala zlé výsledky v sledovanosti, ale neporážala v sledovanosti WCW. V týchto časoch sa nejviac začalo dariť wrestlerom ako The Rock , Stone Cold či Mankind. To čo možno nikto nečakal, byl neuveritelný ohlas u divákov, ked začal feud medzi V.McMahonom a Stoneom Coldem. Diváci boli do tohoto sporu priamo ponorený a práve to pomohlo k vyššej sledovanosti. Dokonca sa RAWU podarilo porazit čo sa sledovanosti týka WCW. WCW tomu pomohla nechtiac i sama, pretože v WCW chybaly kvalitné feudy. Show sa prestala nazývat RAW is WAR v roku 2000, čo už mal na svedomý nový televízny kontrakt. Sledovanosť show RAW začala týždňom čo týždnom rast. Potom, čo sa rostery rozdelili a každá show, jak SD a ECW išla vlastnou cestou ,show RAW dokazovala, že je nejsilnejšia show vo WWE. Tomu zodpovedá samozdrejme aj ich roster. V súčastnej dobe má RAW v rosteri najviac hviezd akými sú napríklad John Cena , Randy Orton, Batista, Rey Mysterio a ďalších......Show sa už dočkala aj nekoľko špeciálnych 3-hodinových vydáni a takmer všetky hlavné udalosti sa konajú práve v RAWU (Draft, Slammy Awards,..) . Len ťažko môžeme povedať aká je budúcnosť jednotlivých show, ale jedno je isté, show RAW bude kráľovať všetkým show vo WWE ešte veľmi dlho. 

 

 

LOGÁ RAW :

 

 

                                                   

       (1993-1997)                                              (1997-2001)                                          (2001-2002)

 

                           

        (2002-2006)                                            Súčastné logo RAWU 

 

 

 

 

 

ENTRANCE SET :

 

 

1.

 

2.

 

 

3.

 

 

 

aktualizované: 09.11.2010 17:02:04